piknik firmowy

Piknik firmowy stanowi idealną okazję do integracji pracowników, a także spotkań z partnerami biznesowymi i najważniejszymi klientami. Może być zorganizowany w celu świętowania sukcesu, podziękowania za współpracę, a także przedstawienia nowych produktów lub usług. Z reguły jednak pikniki firmowe organizowane są w celu zbudowania morale wśród pracowników, poprawienia atmosfery i zniwelowania konfliktów czy nieporozumień.

Wybór atrakcji na piknik firmowy – ilu pracowników, tyle preferencji 

Organizując piknik firmowy, należy wybrać atrakcje dla uczestników. Zadanie to może być trudniejsze, niż się wydaje, gdyż różne osoby mają różne preferencje i inaczej definiują dobrą zabawę. Warto więc zadbać o różnorodność, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Dostosowanie pikniku firmowego do indywidualnych preferencji i zainteresowań pracowników

Podczas organizacji pikniku firmowego należy uwzględnić różnice kulturowe, dietę oraz indywidualne preferencje i zainteresowania uczestników. Dzięki temu każdy będzie mógł poczuć się w pełni komfortowo.

 1. Dieta

Prawdopodobnie najbardziej istotnym czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę przy organizacji pikniku firmowego, jest dieta jego uczestników. Przygotowane menu powinno uwzględniać alergie i nietolerancje pokarmowe, a także ograniczenia żywieniowe wynikające z wierzeń religijnych lub osobistych przekonań. Piknik to w końcu czas uczty, nie można dopuścić, by ktokolwiek był głodny! Jeśli zdecydujemy się na wynajęcie stylowego foodtrucka, ustalmy menu zadawalające wszystkich naszych gości. Świetnym rozwiązaniem może być również mobilny bar kawowy w zabytkowym aucie w stylu vintage.

food truck

 1. Oprawa muzyczna 

Właściwa oprawa muzyczna to ważny element udanego pikniku firmowego. Gusta muzyczne są różne, warto więc wcześniej przedstawić uczestnikom możliwe opcje i pozwolić im zadecydować. DJ czy muzyka na żywo? Niech zdecyduje większość!

 1. Gry i zabawy 

Piknik firmowy nie byłby kompletny bez gier i zabaw. Warto zdecydować się na organizację gier pozwalających na integrację przez rywalizację, które zostały zaplanowane tak, by zaktywizować nawet najbardziej niechętnych uczestników. Jeżeli w pikniku biorą udział dzieci, konieczne jest przygotowanie osobnej strefy dla najmłodszych. Warto zatrudnić animatorów, którzy zaopiekują się dziećmi i nie dopuszczą do tego, by się nudziły, gdy ich rodzice uczestniczą w innych aktywnościach i zacieśniają więzi ze swoimi współpracownikami.

 1. Aktywności sportowe

Podczas pikniku można zorganizować różne aktywności sportowe. Wiele firm decyduje się na urządzenie zawodów, w których kilka drużyn rywalizuje ze sobą w różnych konkurencjach. Należy jednak dobrać je tak, by dać możliwość uczestnictwa także osobom o obniżonej sprawności ruchowej.

 1. Warsztaty

Uczestnicy pikniku, którzy lubią spędzać czas na kreatywnym działaniu, z pewnością docenią zorganizowanie różnorodnych warsztatów, pozwalających im zdobyć nowe umiejętności i stworzyć coś, co będą mogli zabrać ze sobą do domu. Popularne są warsztaty origami, czerpania papieru, a także ceramiki.

 1. Strefa foto 

Piknik firmowy to czas radości i integracji. Jest to okazja do tworzenia przyjemnych wspomnień i zacieśniania więzi. Warto więc stworzyć specjalną strefę foto, która pozwoli upamiętnić to wydarzenie i spędzone wspólnie chwile. Wynajęcie na piknik firmowy fotobudki lub photobusa zostanie docenione przez większość uczestników, bez względu na ich zainteresowania. W ofercie znajdziecie fotobudki 360, selfie mirror, photobusy w zabytkowych autach czy w stylowych retro przyczepach.

fotobudka w retro vanie

 1. Strefa relaksu

Na każdym pikniku koniecznie należy też wyznaczyć strefę relaksu, gdzie uczestnicy będą mogli odpocząć pomiędzy kolejnymi aktywnościami. Strefa tego typu to też wyjście naprzeciw potrzebom introwertyków, dla których zbyt długie zaangażowanie w interakcje społeczne jest przytłaczające.

Organizacja pikniku firmowego z Craicford Events 

W Craicford Events zajmujemy się dostarczaniem atrakcji na pikniki firmowe. W naszej ofercie znajdują się między innymi:

 • wata cukrowa serwowana z klimatycznego, drewnianego wózka, której smak i zapach przywodzą na myśl czasy dzieciństwa,
 • popcorn z najwyższej jakości ziaren,
 • szejki, smoothies oraz świeżo wyciskane soki, przygotowywane przez doświadczonych barmanów,
 • przygotowana z naturalnych składników lemoniada, dostępna w różnych wariantach smakowych i serwowana w oryginalnych słoikach,
 • bubble waffle, czyli bąbelkowe gofry, przygotowywane na świeżo z najwyższej jakości składników w zabytkowym Citroenie HY z 1964 roku,
 • lody naturalne w wielu smakach, serwowane z mobilnej lodziarni,
 • aromatyczna kawa z coffee trucka, na której można umieścić dowolną grafikę wykonaną przy użyciu barwników spożywczych niepowodujących zmiany smaku napoju.

mobilne lody

W Craicford Events pomagamy w organizacji różnorodnych wydarzeń, każde z nich traktując jak nowe wyzwanie. Otaczamy gości opieką, staramy się, by poczuli oni klimat danej imprezy, i pomagamy w tworzeniu wspaniałych wspomnień. Wiemy ile czasu zajmuje planowanie i organizacja imprezy firmowej. Teraz możesz oddać to zadanie w nasze ręce! Porozmawiamy o waszych oczekiwaniach i  dostarczymy gotowy scenariusz imprezy, która na pewno zapadnie na długo w pamięci waszych pracowników.