Targi branżowe to dla firm szansa na zdobycie nowych klientów i partnerów biznesowych. Oferują możliwość bezpośredniego spotkania z kontrahentami i zaprezentowania produktów oraz usług w profesjonalny sposób. Pozwalają także kreować pozytywny wizerunek marki, co przynosi wymierne korzyści w biznesie. O sukcesie firmy na targach branżowych w dużej mierze decyduje to, jak prezentuje się jej stanowisko.

Jak zaprojektować stanowisko na targi branżowe?

Stanowisko na targi pracy powinno efektywnie wykorzystywać przestrzeń, być trwałe i bezpieczne. Ważne jest, by było dobrze zorganizowane, profesjonalne, a przy tym zachęcające i emanujące pozytywną energią. Niezwykle istotne jest ponadto właściwe oświetlenie, dzięki któremu stoisko firmy wyróżnia się na tle innych wystawców, jest chętnie fotografowane przez przedstawicieli mediów i lepiej prezentuje się zarówno na zdjęciach, jak i na żywo. Przy projektowaniu stanowiska na targi biznesowe należy położyć nacisk na identyfikację wizualną marki. 

Identyfikacja wizualna marki 

Identyfikacja wizualna ma za zadanie stworzenie spójnego obrazu marki i związanych z nią skojarzeń. Składa się na nią szereg cech i symboli, które współgrają ze sobą i tworzą koherentny przekaz dla potencjalnych odbiorców. Podczas targów branżowych firma powinna zadbać o identyfikację wizualną, wyraźnie eksponując logo i umiejętnie dobierając pasujące do niego kolorystykę i styl całego stoiska. Dobrym pomysłem jest także przygotowanie pakietu informacyjnego, który będzie zawierał broszurę firmową i foldery reklamowe. Elementy identyfikacji wizualnej powinny łączyć się w całość i informować o najważniejszych cechach i głównej misji firmy, a także oferowanych przez nią usługach i produktach. 

Barman na targi Warszawa

Unikalne i rozpoznawalne elementy wizualne na stanowisku firmy podczas targów branżowych

Poza logo i papierowymi materiałami informacyjnymi stanowisko firmy podczas targów branżowych warto wyposażyć w inne unikalne i rozpoznawalne elementy wizualne. 

Gadżety reklamowe

Gadżety reklamowe są łatwym, a zarazem skutecznym sposobem na wyróżnienie się z tłumi i sprawienie, że potencjalni inwestorzy i partnerzy biznesowi zauważą i zapamiętają firmę. Wpływają one na rozpoznawalność marki, wywołują pozytywne skojarzenia i zachęcają do przyszłej współpracy z firmą. Z uwagi na fakt, że każda branża rządzi się swoimi prawami, najlepiej przygotować akcesoria dostosowane do potrzeb i preferencji docelowego odbiorcy. Z reguły dobrze sprawdzają się notesy, kubki, butelki na wodę wielokrotnego użytku, torby materiałowe oraz drobna elektronika, na przykład pendrive’y i power banki. 

Mobilny bar kawowy

Nowoczesnym rozwiązaniem jest postawienie przy stanowisku mobilnego baru kawowego z brandingiem i profesjonalnymi baristami. Osoby odwiedzające stoisko będą mogły napić się aromatycznej, właściwie zaparzonej kawy. Sprawi to, że z pewnością zatrzymają się na dłużej i chętniej zapoznają z ofertą firmy. Doskonałym pomysłem jest dodatkowo umieszczanie na kawie na targi logotypu marki lub jej sloganu, co jest możliwe dzięki użyciu nowoczesnych drukarek pozwalających wykonać dowolną grafikę na piance ze spienionego mleka. W roli atramentu wykorzystywane są barwniki spożywcze, które nie powodują zmiany smaku napoju. Firma serwująca kawę ze swoim logo podczas targów branżowych i zapewniająca odwiedzającym je osobom spersonalizowane doświadczenie z pewnością przyciągnie uwagę potencjalnych kontrahentów i na długo zapadnie im w pamięć. Jest to również doskonały sposób na podniesienie statusu marki

Organizacja wydarzeń

Sposobem na wyróżnienie się podczas targów branżowych jest również organizacja angażujących wydarzeń dla uczestników. Świetnym pomysłem jest przeprowadzenie konkursu z nagrodami. Może to być na przykład quiz dotyczący historii i obszaru działania firmy, który zachęca uczestników do bliższego zapoznania się z marką. Aby podwyższyć rangę konkursu, w ramach nagrody warto oferować nie tylko gadżety reklamowe, lecz także bony podarunkowe lub rabatowe na zakupy w firmie. 

Atrakcje na targi branżowe z Craicford Events

Firma Craicford Events specjalizuje się w dostarczaniu atrakcji na różnorodne wydarzenia, w tym eventy branżowe. Dysponuje wysokiej jakości sprzętem i umiejętnościami. Nowoczesne, przenośne bary ze stanowiskiem kawowym i specjalną drukarką umożliwiają serwowanie aromatycznej kawy ozdobionej logo firmy. Wybór oferty Craicford Events daje firmie możliwość skorzystania z usług doskonale wykwalifikowanego baristy na targach branżowych i podniesienia atrakcyjności jej stanowiska.