Eko-piknik to impreza ekologiczna, w trakcie której uczestnicy poprzez zabawę zdobywają wiedzę z zakresu ochrony środowiska. Wydarzenie tego typu ma charakter zarówno edukacyjny, jak i rozrywkowy. Pozwala wzmocnić postawy ekologiczne wśród uczestników, a dla firm stanowi okazję do zrealizowania założeń strategii CSR, czyli społecznej odpowiedzialności biznesu.

Jak zaplanować eko-piknik?

Organizacja pikniku firmowego w duchu ekologii wymaga odpowiedniego planowania. Należy wybrać stosowną lokalizację, zadbać o kwestie związane z odpadami i transportem uczestników, zapewnić zrównoważone dania i napoje, a także przygotować warsztaty służące do pogłębiania wiedzy z zakresu ochrony środowiska.

Lokalizacja

Eko-pikniki organizowane są na łonie natury, co pozwala podkreślić związek człowieka ze środowiskiem naturalnym. Piękna sceneria i okazja do przebywania na świeżym powietrzu mają ponadto istotny wpływ na pozytywny odbiór wydarzenia i sprawiają, że jego przekaz staje się bardziej skuteczny.

Odpady

Przy organizacji eko-pikniku trzeba zadbać o zminimalizowanie odpadów wyprodukowanych w trakcie wydarzenia. Należy zrezygnować z plastikowych kubków, talerzy i sztućców na rzecz naczyń biodegradowalnych oraz zainstalować pojemniki umożliwiające właściwą segregację śmieci.

Transport

W celu zmniejszenia śladu węglowego wydarzenia, organizatorzy eko-pikniku powinni zadbać o to, by uczestnicy mogli dotrzeć na miejsce, korzystając ze środków transportu zbiorowego.

Zrównoważone dania i napoje

Ekologiczność pikniku powinna znajdować odzwierciedlenie także w serwowanych daniach i napojach. Posiłki powinny być przygotowane z biologicznych produktów w sposób zgodny z założeniami filozofii zero waste. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z oferty lokalnych producentów zdrowej żywności.

Warsztaty

Funkcję edukacyjną eko-pikniku można zrealizować, organizując stosowne warsztaty. Ich tematyka może dotyczyć prawidłowego segregowania odpadów, recyklingu, energii odnawialnej i nieodnawialnej, ekopojazdów, a także zagadnień związanych ze zdrowym żywieniem. Coraz większą popularnością cieszą się warsztaty z upcyklingu, polegające na tworzeniu oryginalnych przedmiotów z wykorzystaniem surowców wtórnych lub innych odpadów przeznaczonych do recyklingu.

Atrakcje na piknik w duchu ekologii od Craicford Events

Infrastruktura wydarzenia powinna nawiązywać do jego tematyki. Atrakcje na piknik w duchu ekologii można wynająć od firmy Craicford Events, która udziela fachowej pomocy w organizacji różnorodnych wydarzeń. W jej ofercie znajdują się mobilne lodziarnie, stanowiska z popcornem, szejkami i smoothies oraz lemoniadą, a także food trucki z goframi i mobilne bary kawowe.

Mobilne lodziarnie

Craicford Events dostarcza mobilne lodziarnie na pikniki ekologiczne, serwujące najwyższej jakości lody naturalne, przygotowane ze świeżych składników. Doskonale sprawdzają się one szczególnie podczas eventów odbywających się w upalne dni.

Stanowiska z popcornem

Popcorn, czyli prażona kukurydza, jest lubianą na całym świecie, niskokaloryczną przekąską, którą mogą jeść także osoby z nietolerancją glutenu. Serwujące ją stanowiska od Craicford Events korzystają z wysokiej jakości ziaren z biologicznych upraw, dlatego stanowią doskonałe uzupełnienie pikniku ekologicznego.

Stanowiska z szejkami i smoothies

Craicford Events posiada w swojej ofercie stanowiska z szejkami i smoothies, przygotowywanymi na bazie naturalnych składników pochodzących od sprawdzonych dostawców.

Stanowiska z lemoniadą

Mobilne stanowiska z lemoniadą od Craicford Events zapewniają uczestnikom pikniku orzeźwienie w ciepłe dni. Do przygotowania lemoniady wykorzystywane są naturalne owoce z biologicznych upraw.

Food truck z goframi

W ofercie atrakcji piknikowych Craicford Events znajduje się food truck serwujący w stu procentach naturalne Bubble Waffle, a więc bąbelkowe gofry. Do ich przygotowania wykorzystuje się świeże, najwyższej jakości składniki, w tym sezonowe owoce.

Mobilne bary kawowe

Katalog atrakcji piknikowych Craicford Events zamykają doskonale wyposażone kawiarnie mobilne, obsługiwane przez wykwalifikowanych baristów z wieloletnim doświadczeniem. Wpisują się one w trend ekologicznego i zrównoważonego rozwoju, serwują bowiem szlachetne mieszanki z niewielkich, zarządzanych w sposób niezagrażający środowisku naturalnemu plantacji i używają kubków wykonanych z materiałów biodegradowalnych. Dostępne są:

  • rower kawowy wyposażony w rzadko spotykany ekspres dźwigniowy,
  • Coffee truck VW T2, czyli mobilna kawiarnia znajdująca się w kultowym Volkswagenie Transporterze 2, potocznie zwanym Ogórkiem,
  • Coffee truck Citroen HY, a więc mobilny bar kawowy stworzony we w pełni odrestaurowanym zabytku motoryzacji z 1964 roku.

Osoby decydujące się na wynajem atrakcji na piknik od Craicford Events mogą ponadto skorzystać z oferty fotobudek, pozwalających stworzyć specjalną strefę foto i upamiętnić wydarzenie.